Курс долара до гривні останні два місяці залишався досить стабільним. Згідно з даними НБУ, на міжбанківському ринку ця цифра коливалася в межах від 27,7373 до 28,5583 гривень за долар. Курс долара на чорному ринку валюти Харкова коливався від 27,8208 / 27,9354 до 28,3783 / 28,7227 гривень за один долар. Згідно з коментарями НБУ, національна валюта виявилася стійкою до кризи, викликаного коронавірусів, завдяки тому, що, по-перше, український експорт практично не постраждав останнім часом - попит на український метал і зернові залишався стабільно високим, що, в свою чергу, забезпечило стабільні валютні надходження в Україну. А по-друге, сильно скоротився імпорт.

Крім того, викликає інтерес співвідношення ще двох факторів:

  1. Українська гривня продовжує підтримуватися за рахунок надходжень від трудової міграції. У серпні та вересні 2020 року заробітчани надіслали в Україну валюти більше, ніж за аналогічний період 2019 року.
  2. Через коронавируса сильно скоротилися витрати українців для поїздок за кордон, тим самим ставши причиною зниження попиту на валюту, в тому числі на долар.

Що думають експерти?

До кінця січня експерти також не бачать причин для різкої зміни курсу. Але що нам чекати надалі?

На сьогодні курс долара в Україні 28,1648 гривень за долар. Начебто, все ті ж межі. Однак за останній тиждень долар трохи підріс. Його вартість на 18 січня була 28,0524 гривень за долар. І очікування експертів валютного ринку такі, що до кінця місяця українська гривня ще більше ослабне по відношенню до долара - до значення 28,2.

Але різні експерти розходяться в своїх оцінках курсу гривні по відношенню до долара. Так, фахівці Bank of America в першому кварталі 2021 року очікують зміцнення української гривні до 26-26,5 грн / дол. Згідно їхніми оцінками, це буде відбуватися на тлі повернення інтересу інвесторів до облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). І основними факторами, що вплинули на це, можна назвати:

  • успішну співпрацю України з Міжнародним валютним фондом;
  • загальний оптимізм на міжнародних ринках. Якщо виправдаються очікування від почала вакцинації від коронавируса, то це може ще більше підхльоснути світові економіку. І тоді можна очікувати, що ціни на основні позиції українського експорту продовжать рости.

А скільки коштує долар?

Ще одним фактором, який серйозно впливає на формування ставлення долар-гривня, є положення самого американського долара по відношенню до корзини валют. Фінансова політика під час президентства Трампа була спрямована на ослаблення власної валюти. Таке послаблення повинно було оживити національну економіку. Судячи з плану, представленого президентів Байденом, пожвавлення американської економіки буде буде як і раніше відбуватися за рахунок ослаблення американського долара. А це означає, що гривня буде, по крайней мере, зберігати свої позиції по відношенню до долара.

І все ж, чого очікувати?

Гривня в листопаді 2020 роки вже показувала тенденцію до зміцнення. І якщо експерти не помиляються у своїх оцінках, і ніякі "чорні лебеді" у вигляді глибоких економічних або політичних криз не вплинуть на стан валютного ринку, то до кінця року гривня цілком може вийти на показник 24 гривні за долар, хоча в бюджеті закладено показник 29,1. Такий висновок можна зробити з коментаря керівника "EXANTE Україна" Володимира позна.

Звичайно, не потрібно забувати, що існують і сезонні коливання валют. У ці моменти українська гривня може виходить на свої пікові показники по відношенню до долара. Однак така ситуація, як правило, тримається недовго.

А ось президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко більш обережний в своїх прогнозах. За його словами, на стабільність національної валюти буде чинити сильний вплив локдаун і в цілому ситуація з коронавірусів. Він згоден, що девальвація гривні - нормальне явище для початку року. А ось що буде потім, складно передбачити. І згідно з його обережними оцінками, при відсутності серйозних потрясінь, до кінця року гривня все таки вийде до рубежу 29 гривень за долар. Якщо ж потрясіння будуть, то можливий курс і вище 30 грн за долар.

А що нам обіцяє НБУ?

Потрібно взяти до уваги новітні зміни в регулюванні валютного ринку в Україні, введені Постановою НБУ №3 від 15 січня. Ці постановою Національний банк зняв багато обмежень, що існували до цих пір на валютному ринку України. Ці зміни спрямовані на зменшення "зарегульованості" валютних відносин, і в подальшому, до зміцнення гривні.

Наприклад, тепер банки і фінансові установи можуть купувати валюту у фізосіб не тільки за готівку, але і за безготівкові гривні. З 17 січня 2021 будь-який бажаючий може перевести долари в гривні в терміналах банків з зарахуванням еквівалента в гривні на рахунок клієнта.

Безумовно, це зручно. А що робити, якщо потрібні саме готівкові гривні? Відповідь очевидна - звернутися до нас. В обміннику Бестрейт ви можете продати долар або перевести гривні в долари. А ось для того, щоб дізнатися курс долара в обмінниках Харкова, вам не потрібно самому бігати з гаслом "почому долар" по всьому місту. На нашому сайті ви завжди можете дізнатися "курс долара на сьогодні в Україні", а також знайти іншу корисну та актуальну інформацію.

Також НБУ скасував заборону для фізичних осіб проводити валютні операції на умовах "форвард" - це коли клієнт може зафіксувати курс майбутньої угоди для зниження своїх фінансових ризиків.

Ми опинилися на крок попереду регулятора і давно вже ввели послугу "Тримай курс" для своїх клієнтів. Вам достатньо зателефонувати нам і зафіксувати курс долара, і ви зможете купити долар або продати долар саме за цим курсом. І не боятися мінливості валютного ринку Харкова.

Які б зміни не очікували нас в цьому році, попит на обмін валют буде існувати і далі. В нашій обменке завжди найкращий курс долара в Харкові.

Ми працюємо без вихідних з 8:00 до 20:00.