Телефонуйте і фіксуйте вигідний курс! t logo

28.02.2021 13:27

 
Купівля
Продаж
 

TRY 

3.80

4.20

Графік зміни курсу TRY - ліра

 

Валюта Туреччини TRY - ліра

Застосовується турецька ліра крім Туреччини ще в Північному Кіпрі і на півночі Іраку. Сучасні грошові купюри були введені в хід в 2009 році. На кожній з них є зображення Мустафи Кемаля Ататюрка першого Президента країни.

Банківський код офіційної турецької валюти TRY, символ ₺ представляє поєднання латинських букв t (Туреччина) і L (ліра). Дрібні монети називають Куруш, в одній лірі міститься 100 куруш.

Обмін турецької ліри

Для ділових і туристичних поїздок до Туреччини краще купити турецькі ліри в своїй країні. В Україні запастися готівкою можна в банках, обмінних сервісах. Нестабільний курс турецької ліри робить вигідним безготівкову оплату. Але з іншого боку, турецькі магазини роблять хороші знижки при розрахунках готівкою.

Невигідна ціна ліри турецької при обміні валюти в самій Туреччині. Найчастіше підприємливі продавці встановлюють try курс на свій розсуд.

Визнання TRY на валютному ринку

Центральний банк Турецької республіки є емітентом грошової маси. Він щодня оголошує вартість турецької ліри в грошовому еквіваленті до інших інвалют.

У зв'язку з відзначенням Туреччиною політикою лібералізації економіки і прагненням керівництва Анкари до інтеграції з Європою, валюта try стала привабливою для інвесторів. Торгівля турецької лірою стає все більш популярною на чорному ринку і ринку Forex.