«Те що робить Україна сьогодні – це, зокрема, демонстрація Заходу, що вона є конкурентоспроможною і надійною країною. Я вважаю, що Захід повинен запропонувати Україні більше допомоги, якщо вона докладатиме більше зусиль в напрямку реформування держави. За останні 25 років в Україні зроблено дуже багато, але слід не зупинятись на досягнутому і продовжувати цю важливу і в той же час надскладну роботу», – заявив Стівен Пайфер.

«Сьогодні Україна зробила дуже багато в плані реформ. В той же час, Захід очікує від України більше зусиль в боротьбі з корупцією, зокрема, на такому напрямку, як посилення діяльності Антикорупційного бюро. Крім того, в країні потрібно реалізувати проведення пенсійної та земельної реформ. Це, зокрема, ті речі про які йшла мова ще 20 років тому, під час моїх перших візитів в Україну», – додав він.

Що стосується політики США щодо України, то Стівен Пайфер зазначив, що на сьогоднішньому етапі представники вищого державного керівництва країни дали чітко зрозуміти, що основним курсом США залишатиметься відданість НАТО, підтримка України та постійний контроль за діями Росії. У свою чергу, що стосується президента Трампа, він, за словами американського експерта, любить переможців і завданням України є показати, що вона в перспективі є саме таким переможцем.

Говорячи про Росію, Стівен Пайфер відмітив, що вона на сьогодні зовсім не зацікавлена в реалізації Мінських домовленостей.

«Сьогодні вже більше двох років з часу «Мінська-2» і ми не бачимо жодних намагань Росії його виконувати. Я задаю собі запитання чому росіяни нічого не роблять в даному питанні, адже для них зовсім неважко забезпечити припинення вогню. І я розумію, що вони просто бояться це робити, оскільки розуміють, що Україна може виконати «Мінськ-2» – що Росії сьогодні зовсім непотрібно. І тому вона здійснює сьогодні тиск на українську владу з тим, щоб завадити виконувати Мінські домовленості і звинуватити її в їх зриві», – зазначив Стівен Пайфер.